Kaza Sonrası Ne Yapmalıyım?
Trakya Filo’dan kiraladığınız araç ile kaza yapmanız halinde, öncelikle iyi olduğunuzdan emin olunuz. Ardından hasar ihbarı yapabilirsiniz. Bunun için hemen Tam Destek Hattı ile iletişime geçebilirsiniz. 0532 379 8499 numarasına ulaşarak Trakya Filo Tam Destek Hattı üzerinden hasar dosyası açılmasını talep edebilirsiniz. Hasar dosyası açıldığında, hasar ihbarınız işleme alınır.
Kaza Tutanağı Ne Zaman Nereye Teslim Edilir?
Trakya Filo olarak, sağlığınızı bizim için en değerlisidir fakat sürecin resmi kayıtlarla da ilerletilmesi gerekir. Kazanın ardından kaza tutanağını doldurmanız gerekir. Kaza tutanağını, belirlenen resmi süre içerisinde teslim etmeniz gerekir. Kaza tutanağı teslim süresi, kaza gününden itibaren 4 gündür. Kaza tutanağı, hasar karşılaması konusunda problem yaşamamanız için eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olduktan sonra ilgili servise teslim edebilirsiniz.
Hasar Onarımı Nerede Yapılır?
Trakya Filo kiralık araçlar ile yapılan kazalarda hasar onarımı sadece Yetkili Servislerde yapılır. Ne yazık ki, kendi istediğiniz servislerde hasar onarımı talep edemezsiniz. Bu doğrultuda, hasar onarımları sadece Yetkili Servis ve Anadolu Sigorta anlaşmalı işletmelerde gerçekleştirilebilir.
Sürücü Beyanıyla Hangi Onarımlar Yapılabilir?
Kiralık araçlarda kaza dışında cam, far ve ayna hasarları oluştuğunda onarım yaptırılabilir. Söz konusu durumlarda polis raporu veya kaza tespit tutanağı olmadan, müşteri yazılı beyanı ile onarım gerçekleştirilir. Sürücü beyanı ile ön far, ön cam, yan ayna ve arka stop lambaları onarımı, Trakya Filo olarak tarafımızca karşılanır. Mini hasar teminatı alındığında hasarlar sadece sürücü yazılı beyanı ile Trakya Filo tarafından sözleşmede belirlenen tutarlar üzerinden onarılmaktadır.
İkame Araç Talep Edebiliyor muyum?
Trakya Filo, arıza ya da kaza gibi durumlarda ihtiyaç duyulan en uygun aracı hızla ve güvenle sunar.
Hangi Durumlarda Hatalıyım?
Trafik kurallarını ihlal ettiğiniz ve Alkollü olarak kazaya karıştığınız durumlarda 8/8 hatalı olursunuz.